KAS VĪRIEŠIEM MODĒ?! ATBILD – Andris Bulis. Aivis Ceriņš. Mārtiņš Kapzems. Viesturs Grapmanis. Artūrs Haritonovs.

Intereses pēc atvēru viszinošās mātes – googles lapu un meklētājā ierakstīju atlēgas vārdu – VĪRIEŠI! Un kas tik man neizleca! ”Vīrietis flirtē ar Tavām draudzenēm, bet domā par Tevi!”, ”Viņi mīl mammas gatavotu ēdienu!”, ”Viņš nekad neizrādīs savas emocijas. Nekad!” Pašai kļuva interesanti, ko tad saka par stipro dzimumu un sāku lasīt… ”35 fakti par vīriešiem!” Un te daži citāti, kas nolaupīja manu uzmanību, proti, vīrieši ir vairāk koncentrēti kā sievietes. Lielākā daļa vīriešu nemīl zaudēt. Vīrieši stresu pārdzīvo daudz smagāk nekā sievietes. Un lielākā daļa vīriešu nemīl veikalus! Trāpīts! Bet ko teic paši vīrieši, jautājot, kas viņiem modē? Tas turpinājumā!

2-2

Foto: Privātais arhīvs.

Pasaulē valda tūkstošiem minējumi, pieņēmumi un ntie vārdi, kādi tad mūsdienu vīrieši ir. Donžuāni, džentlmeņi un reizēm pat daudzstāvīgajos vārdos sauktie. Patiesībā vīrieši ir stiprais plecs, balsts, un lai kādi viņi būtu, mums ikvienai ir vajadzīgs vīrietis! Tāpēc par godu tēmai, es radīju mazu pētījumu, lai saprastu, kas vīriešiem galu galā ir modē. Uzrunāju vīriešus ne tikai savā paziņu lokā, bet arī vīriešus, kas ir zināmi Latvijā! Jūsu uzmanībai, VIŅI! Tie, kas labprāt atsaucās, par to, kas vīriešiem modē!

laumadhtj

Foto: Privātais arhīvs.

Artūrs Haritonovs. Mans topošais radinieks.

Artūram vienmēr ir bijis aktuāli būt starp savējiem, nemeklējot ko jaunu, saglabājot bērnības draugus, kas vienmēr atbalstīs un cienīs. ”Par sievietēm runājot, vienmēr ir patikušas blondīnes, tāpēc arī mana mīļotā sieviete, mani savaldzināja ar savu sievišķo šarmu.”: teic Artūrs. Savukārt jautājot, kas modē, viņš saka: ”Tā kā esmu vīrietis, vienmēr pie sirds gājušas asa sižeta filmas, nedaudz fantastika, bet nu ar laimīgām beigām. Protams, tāpat kā man un arī citiem vīriešiem, draugu lokā patīk iemalkot kādu glāzi laba viskija, uzpīpēt kādu labu cigāru un, iespējams uzspēlēt pokeru.”

laumai-ists

Foto: Privātais arhīvs.

Viesturs Grapmanis. Mūziķis. ”Latvian Blues Band” trompetists!

Kas Viesturam šajā brīdī aktuāls? Atbilde sniedz vienu vārdu, proti, darbs! ”Cik redzu, vairums cilvēku nedara to, kas viņiem patīk. Ja notiek tā, tad pa dzīvi iestājas stragls. Un no tā – kāda iespēja baudīt dzīvi?” Tas, ka Viesturs dara to, kas patīk, esmu zinoša, bet ko viņš saka par dzīves garšu? ”Praktiski visi sirdī ir egoisti. Un grib, ka tieši viņu dzīve ir pilnībā izdevusies. Katrs krāso pats! Tas, ar ko izvēlamies nodarboties pēc pamatskolas beigām, praktiski pavadīs mūs visu dzīvi un paņems visvairāk laika. Tādēļ, manuprāt, vajadzētu tikt pie kā tāda, kas darītu gandarījumu katru sekundi, to darot.” Tad vairs paliek ģimene un draugi. ”Ar to draugu loka uzturēšanu ir pagrūti. Sanāk daudz vairāk netikties, kas noved pie pārbaudījuma, izturēt kāda satikšanu vairāk kā pāris dienas…Tad viskija un cigāru vakari, kalnu mājā, kā arī kokteiļu un tekilas šoti bārā, dejas un otra ”pazemošana” boulinga vai biljarda spēlē, uzlādē daudz labāk! Tad paliek problemātiskākais – ģimene. Un ne jau vecmāmiņa! Atklāti sakot, draudzenes atrašana varētu būt sarežģītākais ģimenes izveides triks…. Bet uztraukumam nav pamata, jo lietojot optimismu, ar laiku noteikti uzskries virsū meitene, kas gribēs baudīt dzīvi kopā!”

10985013_953154624703149_2973287702373126724_o

Foto: Privātais arhīvs.

Andris Bulis. Aktieris.

Kā jau kārtīgam māksliniekam, Andra ikdiena aizrit teātra mēģinājumos, kā arī filmēšanas laukumā, kur turpinās seriāla ”Viņas melo labāk!” filmēšana. Intereses pēc jautāju Andrim, kāda sieviete spēj nolaupīt viņa skatienu, lai arī konkrētas atbildes nav, jo visu nosaka situācija, Andris saka: ”Tā varētu būt viņa par kuru, piemēram, iepriekš būtu lasījis grāmatu. (V.V.Freiberga) Vai arī Dita Lūriņa, ja viņa paskrietu garām nesasveicinājusies.” Vēl vēlējos uzzināt, kā pašam Bulim izpaužas – dzīves svinēšana. ”Pēdējā laikā esmu piemirsis svinēt dzīvi, jo visu laiku esmu darbā, bet man patīk pasēdēt dārzā un iedzert vīnu. Patīk ar draugiem iztrakoties koncertā. Jaunību es vēl nelaižu vaļā!” Un ja mēs aizveram acis un iedomājamies par nākotni, Andris Bulis atzīstas, ko darīs, kad Dž. Dž. Džilindžera pirmizrāde un visi svētki būs aiz muguras. ”Aizbraukšu uz saviem laukiem un lasīšu visu, ko esmu atlicis. Klausīšos mūziku un naktīs iedzēris konjaciņu – rakstīšu dzeju!!!”

laumai-aivis

Foto: Privātais arhīvs.

Aivis Ceriņš. RīgaTV24 un raidījuma ”Preses klubs” – žurnālists. Pasākumu vadītājs.

Aivis ir šarmants vīrietis, to pierāda viņa manieres kameras priekšā un neskaitāmos pasākumos, bet kādi ēdieni un dzērieni viņam iet uz urrā? ”Ja runa ir par ēšanu, tad varu teikt, ka esmu diezgan palutināts. Cēlonis tam ir mammas profesija – pavāre. No latviešu ēdieniem man ļoti garšo štovēti kāposti, truša gaļas mērce un kartupeļi. Pat šo sakot, vien siekalas mutē skrien. Savukārt, nelatviešu Nr.1! man ir karstais suši – tā tik ir manta! Un vēl, man ļoti garšo Coca Cola! Iedomājies tik, esi nekurienes vidū, izslāpis no karstuma, Kambodžas džungļos un tur mazs veikaliņš ceļa malā. Ko tur pārdod? Protams, ledus aukstu kolu. Yes!” Protams, nerunāsim tikai par ēdieniem, un Aivis atklāj, kāda sieviete viņam spēj nolaupīt skatienu! ”Ir noteikti daudz kritēriju, kas spēj laupīt skatienu un prātu vīrietiem. Dažam tie ir īsi brunči un bizes. Manuprāt, sieviete spēj nolaupīt vīrieša skatienu ar savu stāju, gaitu, gaumi un izturēšanās manieri. Manu skatienu katru dienu nolaupa draudzene, jo viņai ir šo īpašību kopums.” Ticu, ka visi māk svinēt dzīvi, bet kā izpaužās Ceriņam dzīves garša? ”Mana dzīves garša asociējas ar dabu un piedzīvojumu meklēšanu. Tur es meklēju garšas buķetes, bet dzīves svinēšana man asociējas ar atvaļinājumu. Tas ir laiks, kad var nodoties nodarbēm, kā piemēram, snovošanai, zāles pļaušanai, sēņošanai, kas man patiesi sagādā prieku. Salasīt pilnus grozus ar bekām tā, ka nevar panest. Pēc uzņemtā skābekļa mežā, atlaidies saulītē un klausies zvirbuļu čalās.Tā man ir dzīves svinēšana.” Un nobeigumā Aivis atklāj savu recepti visiem gadalaikiem! ”Rudens vakaros parasti ir laiks, kad tiek izlasīts pa kādai grāmatai un kāds mājas stūris sakārtots. Ziema tiek izmantota, cik vien iespējams, lai nodotos ziemas priekiem – plēves, ragavas un dēļi nepaspēj sakrāt putekļus uz sevis ziemā, ja vien ir sniegs. Pavasaris man ir tāds pamošanās laiks, tāpat kā dabai. Tādas ir iekšējās sajūtas. Šajā laikā sākas mana velosezona, kas ilgst līdz pat rudenim. Vasaras naktis ir zaļumbaļļu laiks laukos.”

laumai-2-2

Foto: Privātais arhīvs.

Mārtiņš Kapzems. Radio raidījumu, televīzijas šovu un pasākumu vadītājs.

Atklāšu Jums noslēpumu! Mārtiņš bija tas, kurš mani patīkami pārsteidza ar atbildēm! Ikviens stāsta varonis mani ārkārtīgi uzrunāja, paldies Jums, bet pēc Kapzema plašajām atbildēm es pateicu tik vienu – VAU! Sākot ar Ziemassvētku svinēšanu un nobeigumā, ko darīt uzreiz pēc Jaunā gada! Kā jau pati Mārtiņam minēju, ja varētu, publicētu pilnīgi visu, kā teikt – uz pilnu banku, bet pietaupīšu to citai reizītei, Jūsu uzmanībai, Mārtiņa zelta frāzes. ”Mīlestība man iet caur vēderu. Man ir ļoti noveicies ar manu lēdiju, jo viņai patiešām padodās un patīk gatavot ēst. Un, kas varbūt ir ļoti svarīgi – ēdiens, ko Jūlija (mana lēdija) gatavo ir daudz veselīgāks nekā tas, ko agrāk ēdu un pats gatavoju. Dažādu veidu zupas, salāti, pastas, uzkodas un citi brīnumi – meksikāņu virtuves labumi, izraēliešu, indiešu, itāliešu utt… viņa patiešām prot pārsteigt. Protams, neesmu es nekāds svētais vai dietalogs Kapzems, tāpēc arī pa reizītei patīk man uzēst kādu picu, bet vēlams ar daudz sieru, jo esmu viens no tiem siera cilvēkiem. Un runājot par ēdienu – es vienkārši NEDRĪKSTU nepieminēt vecmammu un manas mammas un manas lēdijas mammas gatavotos ēdienus.” :saka Mārtiņš piebilstot, ka tie tik tiešām paliek nepārspēti. Zinu, ka vīrieši mīl sievietes un vispatiesāk savējo, tāpēc arī ar interesi vēlējos uzzināt Mārtiņa domas šajā jautājumā. ”Vīrieša skatienu nolaupīt spēj katra sieviete, ja viņa to vēlās, bet vīrieša sirdi var nolaupīt tikai viena! Kā arī, vislabāk skatienus spēj nolaupīt sievietes, kuras ir pašpārliecinātas, jo tā pašpārliecinātība staro pa gabalu. Proti, ja vēlies laupīt vīriešu skatienus, tad vienkārši esi pašpārliecināta un mīli sevi!” Nešauboties, ka Mārtiņš svin dzīvi, jautāju – kā? ”Es dzīvi svinu katru dienu, jo katra diena ir sasodīti īpaša. Katru dienu Tev ir citādākas sajūtas, gan priecīgākas, gan bēdīgākas, bet tās ir sajūtas. Veidojot savu dienu un tās notikumus, Tu savā ziņā veido sevi. Un zini… ja Tev ir iespēja veidot savu dienu, un Tev ir iespēja izvēlēties, ko Tu dari – tad izbaudi to un dari lietas, kas Tev patīk, jo mēs dzīvojam tikai vienu reizi.” Runājot par dzīves garšu, Mārtiņš atklāj noslēpumu: ”Izcila sastāvdaļa jebkura cilvēka dzīvei ir iemīlēšanās, ja to pievieno – jebkura dzīve uzreiz garšo labāk.” Jautājot, kas vēl modē, Mārtiņš saka: ”Rudens vēlajos vakaros esmu sācis skatīties filmas, kuras iepriekš nebija sanācis laiks noskatīties. Ziemīgajās dienās, kad ir sniegs, tad ir jādodās uz kalnu slēpot, vai arī jaatrod kāds draugs, kurš nekad nav slēpojis vai dēļojis un jāapmāca to ar kādu no šiem sportiem – tas parasti izvēršas diezgan jautri, bet ja sniega nav, tad jāķeras pie piparkūku radīšanas un jābrauc ciemos pie vecvecākiem – to ir labi darīt visos gadalaikos.”

 

Mīļās dāmas, ja vēl šodien pēc šī stāsta, proti, ja teiksiet šo skandināti notrallināto frāzi, ka…VISI VĪRIEŠI IR VIENĀDI! Es Jums teikšu, ka kļūdāties, un ticu, ka stāsts ”Kas vīriešiem modē?” to pierādīja! Laikam nav vērts gaidīt vīriešu dienu, lai šodien pateiktu Jums vienu: ”Labi, ka Jūs mums – ESAT!” Un mīļš PALDIES Jums, mani stāsta varoņi – Andris Bulis, Aivis Ceriņš, Mārtiņš Kapzems, Artūrs Haritonovs un Viesturs Grapmanis! Viens gards stāsts mums KOPĀ izdevās!