SAULES MŪŽU NODZĪVOT, MANA MĪĻĀ LATVIJA! VĀRDUS TĒVZEMEI VELTA CIENĪJAMAS PERSONĪBAS LATVIJĀ! Elīna Šimkus, Alise Kolosova, Ieva Lase un Raimonds Celms.

Rīts uzausa, tā viegli un klusi. Es paceļu acis uz debess lauku un lūkojos. Un apstājos pie Latvijas karoga! Tas plīvo liegi un graciozi, un saules stari samīļo to koši sarkanbaltsarkanu! Tad skatiens vērsts tālumā! Un pār lūpām viens, acīs mirdzums un sirdī siltums….. MANA MĪĻĀ LATVIJA, SAULES MŪŽU NODZĪVOT!

īstā-kolāža-LV-stāstam-3

Foto: Privātais arhīvs.

… Pirms gada rakstīju vēstuli Latvijai, pie tās atgriezīšos pēc ntajiem gadiem, kad kopā ar saviem bērniem, laimīgi savas mājas pagalmā lūkosimies, kā plīvo sarkanbaltsarkanais! Toties šogad vēlējos apstriprināt sen zināmo. Cik Latvija mums ir svarīga! Un to, ka mums IR ar ko lepoties! Par ko priecāties! Un, cik varoša, spējīga tauta mēs esam – KOPĀ! Ar prieku uzrunāju cienījamas personības Latvijā, kas savu vārdu nes pasaulē vēl šodien! Cik Latvija mums svarīga! Un ne tikai datumos, kas nozīmīgi! Mīļie lasītāji, laipni lūgti un velciet savas paralēles!

elina istaa

ELĪNA ŠIMKUS. 

Foto: Privātais arhīvs.

Latviešu operdziedātāja ELĪNA ŠIMKUS. Par viņu pasaule teic daudz. ”Gaiša, liriska balss, kas pelnījusi visaugstāko atzinību” – tā par viņu reiz izteicās Austrijas mediji. Savukārt Latvija par viņu teic sekojošo: ”Apskaužama meistarība, apvienodama pārliecinošu aktierspēli ar tai atbilstošu vokālo tehniku.” Un mēs patiesi varam būt lepni, ka Latvijai ir Elīna Šimkus, un vēl šodien viņa nes ne tikai savu, bet arī Latvijas vārdu pasaulē, bet ko par savu tautu teic viņa pati, tas turpinājumā.

”Latvija man nav tikai kaut kas mītisks vai aizvēsturisks, ar domu par Lāčplēsi, Dziesmu svētkiem un karodziņa piespraušanu pie apğērba reizi gadā. Latvija man nav tikai politiskā skatuve, uz kuras jau ilgstoši drāma mijas ar trağēdiju. Man Latvija ir tie cilvēki, kuri te dzīvo un pašaizliedzīgi strādā, lai rastu iespēju reiz dzīvot labākā Latvijā saviem bērniem un mazbērniem, lai neļautu izmirt latviešu valodai un, lai uzturētu dzīvu latviešu kultūru, jo, galu galā, tieši latviešu cilvēks, latviešu valoda un kultūra ir tas, ko mums kā nācijai jāspēj nosargāt pat tad, ja viss cits būtu zudis. Latvija ir nenošķirama daļa no manas būtības. Te ir manas mājas, manu senču atdusas vietas un ticu, ka te ir arī nākotne maniem bērniem. Gribu cerēt, ka mums izdosies nosargāt savas valsts brīvību no ārvalstu agresoriem, dzīvot miera laikos un katram pašam sevī uzturēt nesalaužamu gara spēku un iekšējo brīvību. Mums ir dota auglīga zeme pie jūras, mums ir upes un ezeri, meži un pļavas, un tas viss mūsu pašu rokās – kopjams un lolojams. Novēlu katram mīlēt un sargāt savu Latviju, ne tikai Valsts Svētkos, bet ik dienas, un ne tikai vārdos, bet arī darbos.”

alise

ALISE KOLOSOVA.

Foto: Privātais arhīvs.

ALISE KOLOSOVA. Reiz lasīju interviju ar Alisi. ”Viņa uz katru dienu atskatās kā uz skaistu kino filmu – skaisti pieceļoties, skaisti iedzerot kafiju, skaisti nodzīvojot dienu.” Alise ir cilvēks, kurš ir radījis neskaitāmus laimes brīžus latviešiem un cilvēkiem pasaulē. Viņas aģentūra ”BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE KOLOSOVA” ir iecienīta ne tikai Latvijā. Un arī mums ir jālepojas, ka Latvijai ir Alise, kas spēj radīt svētkus ar vērienu! Un vai Alise Latviju sauc par savām mājām, to mēs tūlīt uzzināsim!

”Esmu dzīvojusi arī citās valstīs, kā arī ir bijusi tā svētība apceļot lielu pasaules daļu. Iespējams tieši šo iemeslu dēl spēju salīdzināt un novērtēt, īpaši profesionālajā jomā. Latvieši ir ļoti izdarīgi, uz mums var paļauties, mums rūp labākais iespējamais rezultāts, mēs esam kreatīvi un ļoti mērķtiecīgi. Mums piemīt vēriens, tendance uz paplašinājumu, vēlme piedāvāt klientam vairāk, nekā vinš sagaida. Un tas vienmēr ir pamanīts un novērtēts! Latvija ir manas mājas. Pēc katra krāsņa celojuma atkal atgriežos pēc miera sajūtas. Arī mūsu dzintarbrūnā jūra ir īpaša, tā nes savu stāstu un raksturu. Īpaši tuvs ir Tūjas akmeņainais stāvkrasts. Nespēju iedomāties dzīvi sauszemē, bez piekļuves krasta līnijai. Man ļoti dārga ir Latvijas daba, Rīga un tās kultūras vide un ikdiena – iespēja veselīgi paēst, justies droši uz ielām. Arvien vairāk aizkustina senču mantojums, tradīcijas un šamaniskie rituāli. Esot latviete, jūtos bagāta! Un to apzināties, novēlu mums visiem. Tas vairos spēku un saliedētību tautā, kurai ir tik daudz par ko lepoties!”

10344423_659667247444655_8345441719232727312_o

IEVA LASE.

Foto: Privātais arhīvs.

Viņa Latvijas vārdu ir nesusi skaistumkonkursos pasaulē. Mēs viņu labi zinām, kā ”Superbingo” ilggadējo vadītāju. Un patlaban viņa sevi pierāda sabiedrisko attiecību projektu vadīšanā. Tas, ka IEVA LASE ir Latvijas patriote, nav noslēpums. Un ir prieks, ka Latvijai ir Ieva. Personība, kas ir īsta – LATVIETE!

”Mēs esam salīdzinoši maz, bet spējam sasniegt pasaules līmeni un pat ieņemt vairākos rādītājos pirmās vietas. Manuprāt, tieši apņēmība, mērķtiecība, darbīgums un spēja piecelties pēc kritieniem mūs padara īpašus.” Ieva teic, ka latviešus kā tautu vieno spēks un darbīgums, vienota uztvere un valoda. Un ko Ievai nozīmē Latvija? Mājas! ”Manas mājas ir tur, kur ir mani mīļie cilvēki, un kur es patiesi jūtos kā es. Vienota valoda, vienota kultūra, vienota vēsture, vienota izpratne par lietām – tas padara Latviju kā teritoriju par manām mājām.” Un jāatzīst, ka ja runājam par to, kas Ievu saista Latvijā, zemē un kultūrā. Viņa teic sekojošo: ”Tā sajūta, ka te ir mana vieta, ka te varu būt es pati un mani tādu sapratīs, pieņems un atbalstīs. Lai izdodas atlikt malā visu negatīvo, kas apkārt notiek un atvērt acis tam, ka mēs esam lieliska tauta un valsts. Saproti, ka spēks ir mūsos visos, vajag to tikai ieraudzīt, sajust un ļauties. Ieelpo Latviju un novērtē tās dabu, tās skaistumu! Latvietis pie latvieša ir milzu spēks!”

19667831_729524317258474_7028326585136043292_o

RAIMONDS CELMS.

Foto: Privātais arhīvs.

Mīļais lasītāj, īpašā Latvijas stāsta varonis ir arī personība, kas uzaudzis vienā no dabas bagātākajā Latvijas pilsētā – Alūksnē, bet kas jau šodien sevi pierāda un izaicina uz skatuves. Jaunais un daudzsološais Latvijas Nacionālā teātra aktieris RAIMONDS CELMS. Par viņu saka tā: ”Jūtīgums, intelekts un skatuviskais šarms Raimondam ir, vēlme būt uz skatuves un pierādīt sevi, apņēmība, nenobīties no pirmajām grūtībām arī. Turklāt viņu, gluži kā vecos laikos, pavada meiteņu mīlestība, kas liecina, ka pēc varoņiem un mīlētājiem uz skatuves pieprasījums ir joprojām.” Un, ko Raimonds teic par Latviju, jūsu uzmanībai!

”Manuprāt, latviešus kā tautu vieno tās savdabīgā cilvēciskā enerģija. Mēs savā būtībā esam diezgan sīksti, bet tajā pašā laikā pielāgoties spējīgi. Lai gan mūs bieži pārņem šaubas, tomēr dziļi iekšēji mēs jūtam kādu izvēli patiesībā gribam izdarīt. Latvija ir īpaša ar tās cilvēkiem, ar ļaudīm, kas nenogurstoši tiecas uz saviem ideāliem. Man Latvijā visvairāk patīk mūsu valoda un tradīcijas, un aktīva vēlme tās saglabāt. Jo caur šīm lietām es ļoti tuvu izjūtu piederību šai tautai un zemei. Un Latvija man nozīmē atbildību pret to. Pret to kā pilsonim, pret to kā tautietim, pret to kā cilvēkam.” Vai Raimonds Latviju sauc par savām mājām? Jā! ”Ļoti ceru, ka varēšu tā teikt visu mūžu.”

LATVIJA, CIK TU MAN MĪĻA ESI!

Ziniet, kas man saista Latvijā? Kā vienā no tautas spēcīgākajām dziesmām. SAULE. PĒRKONS. DAUGAVA. Mums Latvijā ir tik daudz, kā redzēt! Kur acīm rotaļāties! Kur iet, ko smelt, ko darīt! Un, kā ”The Sound Poets” dzied – ”KALNIEM PĀRI, CITI KALNI BŪS” … Es novēlu Jums iepazīt Latviju! Atklāt jaunas un neredzētas takas. Brist pāri upēm un kalnu grēdām! Ļaut, lai Latvijas saule jūs lutina! Lai Latvijas daba jūs bagātina un, lai Latvijas cilvēki jūs iedvesmo! Mani iedvesmo cilvēki, kas seko saviem sapņiem! Kas iet savu ceļu, kas nebaidās arī tad, ja retu reizi ir jāpakrīt, jo atcerieties, mēs lavieši – VARAM piecelties! MĒS LATVIEŠI ESAM UNIKĀLI. KATRS! Nekad neaizmirstiet to! … Un mani iedvesmo tas, cik vienoti mēs varam būt, kad elpojam vienā ritmā, jūtot līdzi tiem, kas cīnās uz dažādām skatuvēm Latvijā un aiz tās robežām, ar vienu mērķi – LATVIJAS VĀRDĀ!

Un uz atvadām viens skaists un sirsnīgs – PALDIES!

Paldies stāsta varoņiem – Elīna Šimkus, Alise Kolosova, Ieva Lase un Raimonds Celms, kā es teicu, cienījamas personības – Latvijā! Paldies par sajūtu, cik mums dārga ir Latvija! Par sajūtu, ka Latvija ir mūsu MĀJAS! Un kā teica Raimonds Celms, par cerību, ka Latviju par savām mājām varēs saukt visu mūžu! ES NOVĒLU VISIEM, LAI VARAM!

ESIET LAIMĪGI – LATVIEŠI!

UN Tev, Mīļā Latvija, SAULES MŪŽU NODZĪVOT!