TEVI GAIDA BRODVEJA!

7

Foto: Kitija Jurcika

Ticiet vai nē, bet mūs visus gaida leģendām apvītā Brodveja. Jautāsiet, kāda tā ir? Tāda, kas pašiem tīk. Mīļais lasītāj, šodien es nelēkšu Amerikāņu kalniņos, un nespiegšu, kā tāda padsmitniece. Šodien es nesmelšu ūdeni akā, un nebridīšu pa pļavām, kas svešas. Vēl vairāk, mīļais lasītāj! Šodien runāšu par Brodveju, sapņaini velkot paralēles un teikšu, … īstenībā, Brodveja ir tepat blakus, jāspēj tikai saskatīt.

15

Foto: Kitija Jurcika

3

Foto: Kitija Jurcika

Mēdz teikt, ka dzīve ir teātris, tikai bez mēģinājumiem. Un katrs ir savas dzīves režisors. Saldi rūgta patiesība, bet tā nu tas ir. Reizēm laiks līdz pirmizrādēm mēdz būt gan gards, gan visai sūrs. Un jācīnās ir, jo visi ir pelnījuši kaut vienreiz dzīvē – skaisti soļot pa savu sarkano paklāju. Lai pirmizrāde izdotos, ir tas vien jādara, kā jāslīpē viss, kas slīpējams, lai galā raudzītos apzeltīts dimants, kas izslīpēts – gan ar asarām, gan smiekliem. … Mīļais lasītāj, šodien parunāsim par ceļu līdz Brodvejai!

5

Foto: Kitija Jurcika

17

Foto: Kitija Jurcika

Un kas tad galu galā ir Brodveja? ”ŅUJORKAS TEĀTRU MEKA JEB DEBESU VALSTĪBA TEĀTRA CIENĪTĀJIEM!”  Tam varētu piekrist, jā! … Jautāsiet, kas man ir Brodveja? TIE IR MANI SAPŅI! Un, kā katrs no mums, vēlas vien to, lai sapņi, kuri dienas gaismu ieraudzītu, runātu par mums tā, kā Brodveja – Ņujorkā! PATI PAR SEVI! 

Nesen saskāros ar atziņu, ka nedrīkst ļaut, lai pasaule Tevi aptur. Nedrīkst ļaut, lai laiks rit, un mēs paliekam uz vietas! Un piekrītiet vai nē, bet laiks šodien jož tā, kā mums steigtu ko teikt, vēl līdz galam, neapjaušot. BET TĀ NEDRĪKST! Mums ir jādodās pretī Brodvejai, jo tā mūs gaida! Sapņi nedrīkst palikt tikai sapņi. Es ticu, ka es neesmu vienīgā, kas ir neglābjama sapņotāja. Man ir savs sapņu saraksts, kurš lēnītēm, un tas nekas, ka lēnītēm, bet sāk īstenoties. Un kas tā ir par garšu! UZVARAS UN LAIMES! Tāda, kā tiem, kas reiz nonākuši uz Brodvejas skatuves dēļiem! Bet vienmēr ir arī  – BET! Man blakus ir tie, kas saka, lai apstājos uz mirkli, …lai apstājos. Protams, ir arī tādi, kas to vien saka – turpini neapstāties, ko es no sirds, novēlu ikkatram, jo tā nu tas, zīlējiet cik gribiet, mēs paši esam savas dzīves režisori. … Un ziniet, kas ir visgrūtākais, ceļā uz Brodveju? Būt sev pašai, kad blakus aktieri, kas jau spīd Brodvejā, un tādi, kas nonākuši tur, teic vienu, Tev vēl par agru. Kurš teica, ka Latvijā dzīvo sīksti pelēka tauta, jo es tā neteiktu. MĒS ESAM BRODVEJAS CIENĪGA TAUTA!

8

Foto: Kitija Jurcika

19

Foto: Kitija Jurcika

KĀ TAS LAIKS SKRIEN! Tā, kā Brodvejas kasēs izpirktās biļetes. Un vienalga, es palieku pie sava. GAN TEVI, GAN MANI GAIDA – BRODVEJA! Kādu ātrāk, kādu lēnāk, bet gaida! Mīļais lasītāj, atceries, ko tikko teicu par sarkano paklāju? Ne tikai Brodveja to ir pelnījusi, bet gan mēs katrs, kurš nav apstājies. VISI IR PELNĪJUŠI, SKAISTI NOSOĻOT PA SAVU DZĪVES SARKANO PAKLĀJU. Un katram šis paklājs ir citādāks, un tas ir visskaistākais! Kā spēja ieraudzīt, ka īstenībā Brodveja ir tepat vien blakus, jāspēj tikai saskatīt! Es vēl mācos to ieraudzīt, bet ticu, ka drīz vien man tas izdosies! Un no visas sirds ceru, ka Jums tāpat!

1

Foto: Kitija Jurcika

Mīļais Lasītāj!

Līdz Nākošajai Reizei, Kad Autore Vairs Netīs Kino Lentas, Kas Ierakstītas Brodvejas Kasetē!

Par Tiem, Kas Neapstājas!