IESPRŪST LABIRINTA TAKĀS!

IMG_6498

Tur tālumā, kad rīts dūmakaini ausīs, nakts stundas slīdēs, un ritēs laiks. Tas ritēs savu gaitu, tā nesteidzīgi rāmi. Un tad sekos mirklis, kas gaidāms vairāk kā rīti, kas aust, un naktis, kas slīd. Tā būs nakts, kad vasara izdziedās savu pēdējo melodiju, un rudens savu stāstu ievadīs. … Tad nogulšos zem debess malas, un nemanot, steigšu lūkoties zvaigznēs, lai uzdotu jautājumus, kas gaisā kūp, un tin miglas tiltus, kas pēc miljardiem gadu gadiem kļūs īsti!

IMG_6520

Vai ir dzīve bez piedzīvojumu dunoņas? Vai ir dzīve bez saldi rūgta šampanieša? Bez pastaigām ar basām kājām, un tiem mīļajiem, kas sirds cilvēki vien dēvējami? Bez vasaras dejām, kas mīļas šķiet pat tad, kad dejo tā, ka kājas neklausa. Vai ir dzīve bez greznības, kas reizēm jauc mums prātu? Un asarām, kas nepelnītas? Vai ir dzīve bez mīlestības? NAV! Un tas, mīļais lasītāj, ir visskaistākais! Šodien mūs gaida labirints, un ticiet vai nē, bet tās takas ir tik maģiskas, ka iesprūst tajās, būs vieglāk par vieglu!

IMG_6492

Mīļais lasītāj, tie, kas seko līdzi kopš bloga pirmās dienas, kad vārdus kaļu zvaigžņu jumā, teiks atkal vienu. Visai maldīga scenārija pirmā epizode, un pasmies ar vienu domu, atkal Lauma lieki laiku netērē, un vārdos – paslēpes nespēlē! Šodien parunāsim par labirinta takām, bet īpaši, par izdzīvotajām takām, un tām, kas nepacietīgi gaida, kad varēs iepazīties ar mums!

IMG_6511

Diena, kas tāla, ko saucam vien par vakardienu. Iedomājieties vien, dažas stundas vien atpakaļ – VASARA! Gadalaiks, ko visi vienmēr gaida ar vienu sajūtu. Kā tik tikko būtu izvilcis laimīgo lozi loterijā, un mīļie, ne jau vēl viena loterijas biļete ir galvenajā balvā! Sajūta, ka esi laimējis miljonu! Iedomājaties! MILJONU!!!! LAIME PILNĪGA! Un tā, ka nezini, kur lai tālāk tec. Tad vasara paskrien, kā jau katru gadu, reizēm tik pie sevis atskārtot, ka ar katru gadu, tā skrien ātrāk un ātrāk, kā atkal steigtu mums ko teikt, bet nekā, tā tikai rit tā, kā zvaigznes debesīs savu misiju pilda. … 

IMG_6553Un tagad īpašs uzdevums Jums! Puzles kauliņš, kas steigs atminēt stāsta mīklu. Mīklu, kas pašiem jāsaprot bez vārdiem, vai norādēm. Un jābūt godīgiem līdz pat papēžiem! Vai varat nosaukt tagad vienu mirkli, īpašu mirkli, kuru šovasar izdzīvojot, sapratāt, cik dzīve ir skaista, Jūsu dzīve! VIENU MIRKLI. Atcerieties, ka mirklis var būt tikai un vienīgi – viens! … Ja Jūs būtu man blakus, vērojot, kā es rakstnieka kurpēs Jums steidzos pretī, tad Jūs manītu, cik liela pauze man tik tikko bija. Kā izcilākajiem māksliniekiem prestižākajās skatuvēs. Pauze gara, bet kā jau mēs visi zinām, jo lielāka pauze, jo lielāks mākslinieks, bet ne šoreiz! Tāpēc, atgriežoties pie viena īpaša mirkļa. …

IMG_6532

Intereses pēc steidzu rast savu vienu mirkli. Un kā reiz pati teicu, jo godīgāka būšu pret sevi, jo īsto garšu notveršu visai ātri, tāpēc prožektorus studijā. Ta – Ta  – Ra  – Ta  – Tam!  Mirkļi ir bijuši daudz, bet jāatrod – viens, laimīgais. … Mirkļi, pat tādi, kur rūgtās asaras man pār vaigiem slīdēja žēli sūri, bet tie mirkļi, lai pagaist un paliek tur, tur – tālumā, izdziestot un neatgriežoties. Šodien atcerēsimies tikai laimes mirkļus, kas ceļ mākoņos. Viens no spilgtākajiem mirkļiem, tagad atskatoties, bija kurt Jāņu ugunskuru savās dzimtajās mājās. Tur kalnā, aiz trejdeviņām jūrām. Nepievērsīsim uzmanību tām jūrām, bet tam, ka blakus bija sirds cilvēki, apsoloties vienu, pēc gada kurt atkal, kalna galā, bet vēl kuplākā skaitā – savu sirdscilvēku klātbūtnē. Tālāk seko, simtgades dziesmu svētki. Īpaši, jo aizvadīti kopā ar savu mūzikas ģimeni. Un vēl tagad laimē pasmaidu par sajūtu, … tūkstoši elpo vienā ritmā, un Kaupera “Mana Dziesma” izdzied kā Latvijas himnu. FENOMENS!

IMG_6517

Pa vidu vasaras karstumam, svinēju mīlestību, atskārtot, ka beidzot ir pienācis svētīgs mirklis, ko gaidīju ilgi un dikti! Draugi sāk veidot ģimenes, un šeit acīs prieka lāses mirdz vēl tagad, jo saprotu, ka nav nekā skaistāka par mīlestību. Nedrīkst aizmirst pieminēt pārsteigumus, kas šovasar iemirdzējās vairākas reizes. Īsāk sakot, kopā ar dvīņumāsu, pasākumiem, koncertiem, dzimšanās dienām piemetinājām blakus kāzu vadīšanu. Un tad savas pirmās kāzas, vadījām tā, ka no smiekliem pat raudājām, vadot jutāmies kā zivtiņas ūdenī, vēl pirms gada atsakot kāzas vadīt, bet šī vasara atdzīvināja drosmes pilienu personībā, un ja aicina, tad jāpiekrīt. Un izdevās tā, ka pār mājas slieksni, klusi iesoļojām 5.00, pēc tam sev uzdodot jautājumu, cikos kāzu vadītājiem ierasti beidzas darbiņš? Pat noķēru pušķi, pirmo reizi, tagad apzinoties, ka vīrs šogad man nespīd, bet vēl vienas kāzas, kas jānovada kopā ar dvīņumāsu – pēc mēneša, gan! Un šovasar, jā, šajā vasarā, man piedāvāja iekāpt ne tikai man jau iemīļotās režisores kurpēs, kad jātin sava kinolenta, dokumentējot stāstus, kam lemts nonākt līdz sarkanajam paklājam, bet vēl pārsteidzošāk, es pārbaudīšu spēkus, režisējot bērniem izrādes, vadot teātra pulciņu privātajā sākumskolā. Laimes mirklis, bija arī savs pirmais uzrakstītais kāzu scenārijs, pa kura honorāru nopirku kurpītes un dejoju, jūtoties, kā Kerija Bredšova. Kā arī, grēks būtu nepieminēt, izcilo “Prāta Vētras” koncertu, krustbērnu pilsētā – Ventspilī! Neaizmirstot par visām smieklu lēkmēm, prieka asarām, un brīžiem, kas mīļi vēl aizvien, pateicoties maniem sirds cilvēkiem – ģimenei, mūzikas ģimenei – orķestrim, un tuvākajiem draugiem! Tas, ko vēlos pateikt, ar šo sava veida uzskaiti, kā piemēru Jums, apstāties un padomāt par savu mirkli, …. – NAV viena īpaša mirkļa! TIE IR TIK DAUDZ, UN PUSE PAT NAV PIEMINĒTA!

IMG_6561

Meklējiet Cik Gribiet To Vienu – Laimīgo Mirkli, Atradīsiet Ntos Laimes Mirkļus! 

IMG_6514

Es pirmīt devu striktu mājienu, proti, viens īpašs mirklis. VIENS! Ko lai saka! SALDI MELI! Un mīļie, noteikumi ir viena dikti laba štelle dzīvē, bet reizēm tā vien gribās neievērot tos, palaist vējā. Es ticu, ka nav viena mirkļa, kas Jums ir likuši laimē starot, tie ir vairāki, un katram atšķirīgi gan skaita ziņā, gan mirkļu laimē. 

IMG_6490

Tas, ko Jums šodien vēlējos pateikt, ir gaužām vienkārši. Iesprūst labirinta takās. Tikai šoreiz takas ir atmiņās remdētas. … Šī patiesi, un no sirds bija krāšņa vasara. Kādam vasara, kas pierādīja, cik stipri mēs varam būt, kad reizēm ceļi, kas mūsu priekšā, nav tik gludi, kā gribētos.  … Kādam vasara, kas apgrieza pasauli kājām gaisā. Kādam vasara, kas ritēja savu saules ēnu, un mīļie, šovasar šīs ēnas mūs lutināja, ļoti, bet priekšā mūs gaida vēl kas. RUDENS ĒNAS! Tās šķautnes pārsteigs tik pat stipri, kā vasaras ēnas šķautnes!

IMG_6543-2

Mēdz teikt, ka tikai tie apķērīgākie mēdz izsprukt no labirinta, kā teikt, redz kārtis. ZINIET? Es vēl drusciņ pamaldīšos pa labirinta takām. KĀPĒC? Tāpēc, ka rudens labirints mums ļauj uz mirkli pakavēties un iesprūst – vasaras labirintā. Un tikai tad, kad būsim gatavi, tversim pasauli tālāk, tā brašāk un vērienīgāk, jo rudens takas jau sauc, bet tagad? ĻAUJIET NOSTAĻĢIJAI JŪS SAMĪĻOT! 

IMG_6548

Paldies 2018. Gada VASARA! Šogad Zemenes Maz Tiesāju, Bet Dziesmu “Zemenes” Izdancāju Labi! Paldies Arī Par To! 

Līdz Nākošajam Stāstam!