“TĀPAT KĀ ES NEVARU APSTĀTIES DZĪVOT, TĀ ES NEVARU APSTĀTIES AR SAVU DEERED, KAS ESMU ES PATI.” : ZĪMOLA “DEERED” AUTORE – IEVA MOROZA. INTERVIJA.

deered

Foto: Privātais Arhīvs.

Pati ”DEERED” autore Ieva Moroza pasaulei teic tā: ” … Aiz ”DEERED” stāv meža īpašais spēks un brieži.” Un jāteic vien tā, tikai RETAJAM zvaigznēs ierakstīts steigties pasaulē, lai radītu. Un radītu tā, ka pasaulei elpa aizraujas! Mīļais lasītāj, šodien rubrikā ”Medus Pods” ciemos īpašs zīmols – ”DEERED”. Zīmols, kurš pārsteidz, un vēlme atklāt, kādu stāstu ”DEERED” stāsta, ir nepārvarama, tāpēc ievadā melanholiju vis neradīšu, bet steigsim lūkoties, kas slēpjas aiz ”DEERED” priekškara!

DJLKJKDL

Foto: Privātais Arhīvs.

Jūsu uzmanībai! Zīmols ”DEERED” un tā autore – Ieva Moroza!

jdhkjLDJK

Foto: Privātais Arhīvs.

Šodien modes kurpes apsteidz pasauli! Uzvilksi kartupeļu maisu, protams stilizētu – viss, modes ikona! Un nenoliedzami, šaubu nav, jo mūsdienās viss, kas atšķirās, kas ”krīt acīs” – ir izcils šedevrs. Par izcilību es vēlētos minēt arī Tavu šedevru! Zīmols ”DEERED” ! Kā sākās ”DEERED” ceļš, sapnis vai tomēr mērķtiecība?

Zīmols radās ļoti dabīgi un vienkārši, tā es vienmēr saku, jo man nebija konkrētas domas, radīt zīmolu ar briežiem, šūt un apgleznot drēbes. Domāju, ka tam ir arī liela saistība ar dažādiem dzīves notikumiem. Un galvenokārt, es to sāku darīt un daru, jo tas mani dara laimīgu, priecīgu, piepildītu un iedvesmo. Un tas arī ir pats galvenais. Naudai šajā ziņā nebija pilnīgi nekāda sakara. Varētu teikt, ka ar šādiem rokdarbiem  un ”aiz briežiem” es ”izdzīvoju”,  kad bija grūti.  Tā sevi ārstēju, kad bija priecīgi,  un tā radās jaunas idejas. Tāpēc esmu tā saaugusi, un nu jau šķiet, ka tā saikne starp mani kā cilvēku un briežiem kā dzīvniekiem, ir kaut kas neizskaidrojams. Tāpēc arī ir grūti par to runāt un stāstīt, jo nav īsti vārdu, ir tikai darbi, un tā man arī labāk patīk. Es neteiktu, ka tas bija sapnis vai mērķtiecība, jo es to tā neaptvēru. Kā minēju, viss notika dabīgi, lēni un secīgi, un tad es tikai attopos pēc kāda laika, ka man ir apģērbu zīmols DEERED. Es teiktu, ka tā esmu es. Pirms DEERED zīmola apģērbu pārdošanas, es pāris gadus taisīju rotas, auskarus un dažādus citus sīkumus, kurus fotografēju uz draudzenēm un ievietoju internetā. Tā radās cilvēkiem interese iegādāties, un tā sākās pirmā saistība ar pārdošanu. Tā kā man daudz draugu bija puišu, tad viņi bija tie, kuri teica, ka viņiem patīk un viņi arī tādus gribētu sev. Kāpēc tieši brieži, to es nevaru loģiski izskaidrot, jo, kā minēju, tos roka pati zīmēja. Tieši briežus un dažādus smalkus rakstiņus. Daudzas lietas es nevaru loģiski izskaidrot vai attaisnot, bet tajā brīdī tas vienkārši notiek un tā ir vajadzīgs, tikai pēc laika tās pašas atklājas, kāpēc tā ir bijis un kāda ir saistība. Pirmos vīriešu džemperus no manis pirka tikai draugi un interesējās paziņas.

14409545_900523846748608_8030024088196364338_o

Foto: Privātais Arhīvs.

11377271_667248416742820_8842938222169633587_n

Foto: Privātais Arhīvs.

10548710_505756959558634_2174751883411200763_o

Foto: Privātais Arhīvs.

Pastāsti lūdzu par nosaukumu! Zīmola dzimtene Latvija, bet nosaukums nekrustojas latviešu valodā! 

Arī nosaukums atnāca pats. Tas šķita tik skanīgs un īsts. Lai arī nosaukums ir angļu valodā, visa informācija, saturs un komunikācija ir latviski. Kā arī bieži izmantoju latviskoto versiju  – briežots.

31958339_1288488694618786_6492429829156110336_o

Foto: Privātais Arhīvs.

Tavā zīmolā var manīt briežus, papardes, un latviešu tautas rakstus. Ja man jautātu, kāpēc tieši tā, un ne citādāk, es nodomātu vienu – izteikts dabas bērns, kas neprātīgi mīl briežotos radījumus, un Latviju! Ko saka autore, kāpēc brieži, kāpēc papardītes, kāpēc latvju raksti, jo pasaulē ir miljons citu tēmu, tekstu, ko skaisti apspēlēt linā!

Tēmas atnāca pašas. BET – tagad es varu novērot un izspriest sakarības, kāpēc tieši brieži, latvju raksti un papardes, un kāda ir to saistība ar mani. Brieži sasaucas simboliski ar dažādām rakstura iezīmēm, kuras saista arī mani – neuzbāzība, unikalitāte un vienkāršība vienuviet, patstāvība un cīņasspars. Un, jā, es briežus uzskatu par ļoti, ļoti skaistiem dzīvniekiem. Latviskās zīmes pašas par sevi ir ļoti spēcīgas un enerģētiskas. Katrai ir sava nozīme un pie tām iespējams ”pieturēties” ,  aizsargāties, vai palīdzēt sev. Tas ir kā neredzams vairogs pret ļauno, kā arī cieņa un mīlestība pret mūsu seno kultūru. Un man ļoti patīk latviešu tautas mantotās paražas un tradīcijas, kuras ir arī daļa no mana dzīves rituma. Un papardes ir visjaunākais dizains no visiem DEERED zīmējumiem. Tās saistās ar mežu, un mani kā cilvēku, kas mīl mežu un dabu. Ne tikai mīl, bet arī iet mežā. Un es apbrīnoju visus augus, zaļumus un ogas, kas ir mežā – cik katra ir ar savu rakstu un krāsu. Tāpēc mežs mani arī iedvesmo.

dljELKJkld

Foto: Privātais Arhīvs.

jdhlklkdlJ

Foto: Privātais Arhīvs.

kdjKDJldj

Foto: Privātais Arhīvs.

Ticēt, neticēt, bet, manuprāt, tas ir tas skaistākais – atšķirties, radīt ko savu, nebaidīties, būt pašam. Un zīmols skaisti atšķirās no pašmāju zīmoliem, un par bailēm arī var nerunāt, jo zīmola attīstība ir manāma! Jaunas kolekcijas, piedāvājumi! Kas ir labākais, radot savu zīmolu Latvijā?

Labākais ir tas, ka es tik daudz nedomāju par lietām, kurām vairums zīmolu un uzņēmumu katru dienu lauza galvu. Piemēram, par pārdošanu, ienākumiem, mārketingu utt. Jaunu ideju un drēbju radīšana arī notiek dabīgi un patīkami, tāpat arī pārdošana. Man ir tik ļoti daudz ideju, kuras šobrīd stāv galvā un nobriest vai arī gaida piemērotu brīdi, lai īstenotos. Un tas arī ir labākais – dzīvot un darīt tās lietas, kas patīk, kur rezultātā top bizness. Jā, tas ir skaistākais – nebaidīties būt pašam, un radīt. 

kljjlkLF

Foto: Privātais Arhīvs.

Nav noslēpums, ka, lai uzkāptu kalnā, ne viss ritēs ceļu, kas viegls esams, bet arī grūtībās slēpjas sava garša, ne tā? Vai Tu arī esi nesusi kādu nastu, lai ”DEERED” redzētu dienas gaismu?

Es nezinu vai to varētu nosaukt par nastu, bet drīzāk ar dažiem ierobežojumiem, jo zīmols prasa savu laiku un resursus, kas nozīmē, ka cits pamata darbs, būtu ļoti grūti apvienojams ar zīmola darbību. Bet kopumā, nē, zīmols ir mans prieks, radošā izpausme un enerģijas uzpilde.

kjlkjlejlkJL

Labu laiciņu atpakaļ, citā intervijā, Tu teici tā: ”Galvenais, lai līdz kaulam patīk man pašai.” Kā ir šodien, vai nekas nav mainījies?

Jā, tā es teicu, un tā arī ir vēl šodien. Es esmu saskārusies ar dažādām nodarbēm vai darbiem, un varu skaidri teikt, ka nekad nevarētu darīt darbu, kas man nepatīk. Un man šķiet, ka tā ir cilvēka būtība – dzīvot un darīt to, kas patīk, tādējādi gūt pozitīvas emocijas, tās sniegt apkārtējiem, jo es pozitīvismu un prieku cilvēkos ļoti novērtēju. Citādāk es nevaru iedomāties pozitīva, laimīga un vesela cilvēka dzīves ritumu. 

HFLlfjl

Foto: Privātais Arhīvs.

Dizainerus novērtē. Dizainerus atzīst. Dizainerus apbrīno. Tos liela, un tiem tic. Kas Tevi iedvesmo turpināt ”DEERED” ceļu un neapstāties?

Te man jāmin, ka es nekad neizmantoju vārdu ”dizaineris”. Man šķiet, tas tiek izmantots nevietā. Es sevi vispār nedēvēju nekā savādāk kā Ieva. Turpināt Deered ceļu mani iedvesmo viss pozitīvais, kas apkārt notiek. Jo tad es esmu pozitīva un spēju radīt, darboties. Īstenībā šāds jautājums man šķiet līdzīgs kā – kas tevi iedvesmo dzīvot. Tāpat kā es nevaru apstāties dzīvot, tā es nevaru apstāties ar savu Deered, kas esmu es pati. 

15289264_953864784747847_1058692931631863342_o

Foto: Privātais Arhīvs.

dkjlDJLldk

Foto: Privātais Arhīvs.

Es zinu, ka Tev modes skates nav miglā tīts puzles lauciņš! Kādas ir sajūtas brīžos, kad Tavs lolojums soļo pa mēli?

Tā kā es biju modes skates organizatore, tad es šo brīdi nespēju izbaudīt. Jo paralēli notiek cilvēku koordinēšana, un citi organizatoriskie jautājumi. Tikai pēc kādas dienas, vai divām, var aptvert to sajūtu – labi padarīta darba sajūtu. Es teiktu, ka liels prieks man ir vienmēr, kad es uz ielas redzu kādam mugurā Deered drēbes. Tad man vienmēr gribas sasmaidīties ar šo cilvēku un šķiet, ka mūs vieno kaut kas īpašs, kas nav ne pasakāms, ne redzams. 

20369871_1117121691755488_7085588137464905252_o

Foto: Privātais Arhīvs.

20233042_1117121735088817_3905518732795442977_o

Foto: Privātais Arhīvs.

Kāda ir dizaineres Ievas Morozas veiksmes atslēga, jo mēs visi redzam, kā Tev izdodās, par ko prieks aumaļām!

Mana veiksmes atslēga šķiet ir patiesums un cilvēcīgums, kas ir tādas īpašības, kas mani pievelk arī pie citiem cilvēkiem. Īpašība “cilvēcīgums” vispār ir tāds visaptverošs jēdziens, kuru grūti nodefinēt, bet var labi sajust. Es nezinu, kas tā varētu būt par īpašību, kad cilvēkam ļoti patīk radīt, darīt, veidot. Man tā ir. Es nezinu, kā to var ieaudzināt, bet ir labi tā dzīvot. Man šķiet, ka ikviena cilvēka veiksmes atslēga varētu būs arī sevis izzināšana, kas ir liels darbs ar savu personību un domām. Zinu, ka katrs pats ir savas dzīves un prieka veidotājs. 

JHDkdDJK

Foto: Privātais Arhīvs.

Un novēlējums www.laumaozola.lv lasītājiem?

Galvenais novēlējums varētu būt saistīts ar pašizpausmēm, kuras dara cilvēku apmierinātu un priecīgu. Novēlētu katram atrast savu personības izpausmi, bez kuras nevar un kura patīk līdz kaulam. 

djDhkjhdk

Foto: Privātais Arhīvs.

Mīļais lasītāj! Dzīve ir jākrāso krāsās, kas pašiem tīk! Ieva mums tik tikās teica: ”Jā! … Tas ir skaistākais – nebaidīties būt pašam, un radīt. ” Un es līdz kaulam piekrītu! … Es no sirds apbrīnoju tos, kas pasaulē steidzas, lai atstātu savas pēdas, savu rokrakstu! Un Tu, Ieva Moroza, pasaulē tā steidzies. Paldies Tev!

Mīļie! PAR TIEM, KAS NEAPSTĀJAS!

Tiekamies Jau Nākamajā Stāstā! Apciemošu Ne Briežus, Bet Gan Edoru! Kas Ir Edora? To Uzzināsiet Jau Pēc Nedēļas!