SATVERT MIRKLI UN NEKAD TO NEATLAIST.

Reiz steigšu lūkoties saules apmirdzētos apvāršņos, kad mēness pār pasauli slīdēs. Tad satveršu laiku, un ļaušu tam apstāties, lai raudzītos, kā mirklis savu valsi izdejo. Reiz steigšu lūkoties ēnas apmirdzētos apvāršņos. Tiem blakus tipināšu tā, ka acīs tik viens – kā mirklis savu valsi izdejo. 

QO2A4198

Mīļais lasītāj, manai centībai atklāt jaunu Ameriku īss mūžs, jo Jūs jau paši ziniet. Laiks šodien, savā steigā nebeidz rimties. Reizēm pat tā, kā pasaules iecienītākā fotogrāfa kadrs, kas tiek iemūžināts vien nieka pāris sekundēs, bet slavas dziesmas dzied ilgi un dikti! TICIET VAI NĒ, BET TĀ NU TAS IR – LAIKS SKRIEN! Un arī es, lai kā reizēm nevēlētos atzīt, jāatzīstās vien ir, jo patiesībai acīs ir jāskatās, un mukt vairs neaizmuksi, tie laiki sen miglā tīti. DARBI TĀ AR NESARŪK, BET LAIKS GAN SKRIEN! Tāpēc, mīļais lasītāj, šodien parunāsim par mirkļiem, kurus nekad neatlaist! Ticu, ka īsu pamācību mīlestībā Jums nespēšu sniegt, bet uz mirkli apstāties ikdienas priekos un niekos gan!

43766958_687622301618596_250922791275069440_n copy

Imants Ziedonis ir teicis: ”… Ilgāk par mirkli – nekas nespēj būt, un vairāk par mirkli – mums neiegūt.”  Pasaules pieprasītākie režisori aktierus mēdz trenēt līdz baltkvēlei. Ar vienu domu, izslīpēt kā dimantus. Un itin bieži notiek tā, ka skaudrie sviedri tek, asaras birst kā pupas, bet mērķtiecība steidzas teikt priekšā mums vienu –  tur aiz horizonta māj kalns, tāds dievišķi liegans, un reiz, tajā uzkāpjot, mirkli būsi satvēris nemanot. 

QO2A4282

QO2A4340

QO2A4308

Atgriežoties pie mirkļiem, kurus satvert, un tiem, kas reiz mirdzēs, kā zvaigznes alejā, vēlos vilkt paralēles ar ”STOP KADRIEM!”, ko esmu iecienījusi mācīt saviem mazajiem ķipariem, vadot teātra pulciņu sākumskolā. Mīļais lasītāj, šoreiz domāsi kurp tinu savu domu pavedienu? Tūlīt es Jums atklāšu kārtis, un drīz vien mirklis savu valsi izdejos!

QO2A4235

…. Dienas rit. Nedēļas rit. Mēneši rit un drīz teiksim kopā tik vienu, kā 2018. gads paskrēja. LAIKS RIT. Tas patiesi rit savu stundas simtdaļu. Un ko mēs? Mēs steidzamies darbos, niekos un citos priekos, rūpēs ar  vienu domu – … MĒS NESTEIDZAMIES, LAIKS STEIDZAS MUMS PA PRIEKŠU. Tas pats laiks, kas mirkļu putekļos dziest. Bet vai mēs satveram mirkļus? Šoreiz par tiem, kas sirds rētas plēš, nerunāšu, jo es ticu, ka labā dzīvē ir vairāk. Es ticu, ka blakus mums tie, kuriem uzticamies un no visas sirds, jo pods rūgtuma reiz jau izēsts, un uz grābekļa, cik var kāpt? Kaut gan sanāk mums arī kļūdīties, un tomēr visi saka tik vienu – kļūdīties ir cilvēcīgi.  … Bet nu gan, nemaldoties līkloču ēnās, atgriezīšos pie skaistām krāsām. 

QO2A4130

QO2A4232

QO2A4158

Katru dienu ik sekundi, mēs izdzīvojam simtiem, tūkstošiem MIRKĻU! Un nevis mirkļus, kā Ziedonis pasaulei iecienījis atkārtot: ”Ir tikai mirkļi –  ellišķi sāpīgi un dievišķi skaisti.” NĒ! Es palieku pie sava, un strīdaties ar mani tik, cik tīk! LABĀ PASAULĒ IR VAIRĀK! Un tad, kad redzam, ka MIRKLIS ir īsts. Kad redzam, ka mirklis ir laimē izdaiļots un patiesi laimīgs. Ar vienu sasodīti skaistu sajūtu, mīlestība plīst uz visām pusēm. Kas notiek tālāk? UZ SEKUNDĒM APSTĀDINAM TO! NOPIETNI! TĀPĒC, KA MĒS VARAM, JO PAŠI, MĪĻIE LASĪTĀJI, PAŠI VIEN ESAM SAVAS DZĪVES AUTORI! Es ticu, ka mums katram dzīvē ir bijuši neskaitāmi laimes mirkļi, kurus vēl šodien atmiņas lādītē pārcilājam! DARIET TĀ BIEŽĀK! Tas ir stāsts, ko paši vērpjat! Un tā ir skaista garša!

QO2A4167

QO2A4161

QO2A4132

Mīļais lasītāj, tas ko šodien cenšos Jums pateikt. SATVERT MIRKLI UN NEKAD TO NEATLAIST! Man palīdz ”STOP – KADRS!” Iedomāsimies, ka esam nonākuši Manhetenas ierastajā rosībā, kur mūždien, tūkstošiem cilvēku mums apkārt! Mēs skatāmies pasaulei tieši acīs un jūtamies laimīgi. NO SIRDS LAIMĪGI! Un tā, ka reizēm vēlme apstādināt laiku ir nepārvarama! Un tie, kas mums blakus Manhetenas sirdī viz, tie mums pat netraucē! MĪĻIE LASĪTĀJI, REŽISĒJIET SAVU STOP – KADRU! Kā tas notiek? Jūs nemanot apstājaties, un mirklis savu valsi izdejo. … JŪS TIKKO SATVĒRĀT MIRKLI! Un tagad jautājums paliek uz Jūsu pleciem! Jūs to atlaidīsiet vai tomēr – nekad neatlaidīsiet?

QO2A4123

Līdz Nākošajai Reizei! 

PALDIES VĀRDI!

FOTO: ŠARMANTĀ UN TALANTĪGĀ FOTOGRĀFE ELĪZA ELLA DUMPE!

LIKTENĪGĀ KLEITA: KLERR.LV #SADARBĪBA